Reflow & Reball

Všechny závady notebooků opravujeme na součástkové úrovni, kde technik zjišťuje proč k dané situaci došlo a jaká je jejich nejlevnější náprava, a to výměnou jednotlivých elektronických součástek. Nevyměňujeme celé komponenty (desky, grafické karty), jako jiné servisní střediska, které si účtují 5000 Kč a více, ale snažíme se zákazníkům vyjít maximálně vstříc, aby jejich oprava byla k dnešní ceně notebooků zcela rentabilní.

Servisní úkony provádíme na té nejvyšší úrovni pomocí infra pájecích stanic s řízením teplotních profilů (lead, lead-free), jako jiné velké společnosti vyrábějící sériově základní desky do počítačů.

 

Proč k těmto závadám dochází?

Pokud opomeneme výrobní vady chipů, nejčatější příčinou je zanesení výměníku chladiče notebooku prachem a tím pádem k nedostatečnému chlazení a následnému přehřívání čipu chipsetu nebo grafické karty. Vlivem nadměrného tepla a s tím spojené dilatace materiálů, dojde k přerušení spoje mezi čipem a základní deskou, nebo k úplnému zničení chipu. Ten pak musí být vyměněn za nový.  Proto doporučujeme, min. 1x za rok, nechat chlazení vyčistit u nás, nebo v jiném odborném servisu. Cena vyčištění chlazení se pohybuje od 200,- do 400- korun podle konstrukce notebooku. Může se tak prodloužit životnost notebooků až o několik let.

 

Ukázky zaneseného chlazení notebooků: